DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 

 

Přebor ČOS ve sportovní všestrannosti mladších žákyň I.

Celkem 23 závodnic, z pěti tělocvičných jednot Župy Komenského, se zúčastnilo letošního ročníku Přeboru ČOS ve sportovní všestrannosti. Jak název napovídá, jedná se o soutěž zaměřenou na všestrannost jedince. Závodnice během dvou náročných víkendových dnů změřily síly v gymnastice, plavání, šplhu na tyči a atletice. Každý výkon v jednotlivých disciplínách je bodován a rozhoduje součet bodů za všechny disciplíny. Na letošní závody bylo nominováno 5 závodnic z TJ Sokol Uherský Brod v kategorii mladší žákyně I. (Anna Bartečková, Mariana Vrbová, Viktorie Vidrmanová, Eliška Bartečková, Tereza Matušková). Největších úspěchů dosáhla zkušená Anna Bartečková, která získala 3 medaile v dílčích disciplínách (šplh - zlato, plavání - zlato, atletika - bronz), nejcennější je však bronzová medaile v celkovém pořadí vPřeboru ČOSsportovní všestrannosti. Ostatní členové výpravy zůstali bez medaile, ale rozhodně se ve velké konkurenci neztratili, předvedli skvělé výkony a odvezli si cenné zkušenosti a snad i motivaci pro další trénink a nadcházející župní přebor ČOS, který se bude konat opět v příštím roce.

Libor Barteček, Jana Bartečková

    

 

 

 

SPORTOVNĚ TURISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

Stejně jako v minulém roce se i letos v červenci uskutečnil sokolský – sportovně turistický příměstský tábor. Celkem 19 dětí rozdělených do dvou týmů se po celý týden utkávalo v hrách zaměřených na základní orientaci v lese (lesní hra: „přežití na pustém ostrově“) i v ulicích města (stopovaná s úkoly vedoucími k odhalení tajného hesla), sportovních kláních ve formě venkovní mini olympiády konané na atletickém stadionu Lapač a dále vnitřní mini olympiády uskutečněné v tělocvičně Sokolovny, kterou jsme měli po celou dobu tábora k dispozici a v níž jednotlivé týmy zdolávaly taky několik překážkových drah a bavily se při hraní pohybových her, lezení po skalních převisech – samozřejmě jen v rámci tréninkové horolezecké stěny. Celý tábor byl zaměřen na spolupráci a komunikaci dětí v týmu, což se postupně projevovalo mohutným povzbuzováním a podporou ostatních členů vlastního týmu, kteří zrovna nesoutěžili.  Poslední odpoledne tábora bylo ve znamení karnevalu a karnevalových her, kdy si každý účastník tábora přinesl karnevalový převlek, který následně prezentoval na karnevalovém molu. Bylo možné zahlédnout zajíce, kočky, čarodějnice, víly, baletku, a spoustu jiných pohádkových postav, na něž dohlíželi po zuby ozbrojení policisté a vojáci samozřejmě taky jen ve formě dětských převleků. Věříme, že děti si odnesly z tábora mimo několika přisátých klíšťat a odraných kolen i spoustu hezkých zážitků, nových kamarádů a snad i dovedností.


 

 

__________________________________________________________________________________________

Přebor Sokolské všestrannosti mladších žákyň ve Zlíně a Uherském Hradišti

Stejně jako v minulém roce se mladší žákyně TJ Sokol Uherský Brod Anna Bartečková a Klaudie Cibulková zúčastnily Přeboru ČOS ve sportovní všestrannosti, který se konal o víkendu 6.-7.5.2017 ve Zlíně a v Uherském Hradišti. Celkem 11 závodnic v kategorii mladší žactvo ze tří jednot župy Komenského (Napajedla, Malenovice, Uherský Brod) bojovalo o medaile ve čtyřech disciplínách – plavání 25 m volným způsobem, šplhu na tyči 3m, Sportovní gymnastice (sestava na hrazdě, sestava na koberci, sestava na lavičce, přeskok přes bednu) a atletice (běh na 50m, skok daleký, hod kriketovým míčkem a běh na 300m), které tvoří tzv. sokolskou všestrannost. Z fyzicky náročného víkendu, kdy se o pořadatelství dělily TJ Sokol Zlín a TJ Sokol Uherské Hradiště si naše mladší žákyně pod vedením vedoucích oddílu všestrannosti Gymnastika/Atletika Libora Bartečka, Jany Bartečkové, Jany Vozárové a Heleny Janigová přivezly celkem 4 medaile: Klaudie Cibulková vybojovala v plavání stříbrnou medaili, Anna Bartečková získala ve šplhu bronzovou medaili, v atletice stříbrnou medaili a v plavání zlatou medaili.