DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 

___________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________

TENISOVÝ KEMP

Tenisový oddíl T.J. Sokol Uherský Brod uspořádal přes prázdniny v termínu 22. – 26. 7. 2019 pro děti tenisový kemp. Vzhledem k tomu, že kemp má již několikaletou tradici, byl zájemci z řad tenisových nadšenců velmi rychle kapacitně naplněn. Děti  ve  věku od šesti do 16-ti  let trénovaly v malých skupinkách rozdělených podle věku a výkonnosti s pěti plně kvalifikovanými oddílovými trenéry: Pavlem Lečbychem, Lukášem Najmanem, Davidem Krčmářem, Erikem Najmanem a Radkou Slavíčkovu. Výuka tenisu  byla prokládaná spoustou herních a pro starší hráče kondičních cvičení. Obrovskou výhodou našich kempů je zázemí, které poskytuje T.J.  Sokol a umožňuje výhodná poloha areálu. Děti mají po dobu kempu k dispozici celý tenisový areál se šesti  6 kurty, stadion, příjemně zastíněný městský park, v případě nepříznivého počasí máme k dispozici  tenisovou halu a  sokolské tělocvičny. Obědy nám zabezpečuje pan Gabrhel v restauraci na Sokolovně. Díky jeho vstřícnému přístupu si děti vybírají jídla z pěti nabídek, takže uspokojí se  i ty náročnější malé jedlíky.

_____________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________

 

 

________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________

 

BRODSKÝ MÁJ 2018 PŘEDSTAVIL I SLETOVÉ SKLADBY

Autor: Markéta Švehlíková Datum: 10.05.2018
 

Sedmého května roku 1891 byla v Uherském Brodě založena sokolská jednota. Osmý květen roku 1945 byl dnem, kdy u nás skončila 2. světová válka. Obě tyto události si Broďané připomínají na akci zvané Brodský Máj, kterou pořádá T. J. Sokol ve spolupráci s městem Uherský Brod. Letos se konala už pošestnácté.

 

brodský máj 2018.JPG

Celé odpoledne se nad stadionem proháněly zlověstné mraky na střídačku s horkými paprsky sluníčka, déšť však naštěstí slavnost nepokazil (i když bychom ho v kraji uvítali už opravdu velmi rádi). V úvodu všechny pozdravila starostka sokola Sabina Běhůnková, která program i uváděla a místostarosta Petr Vrána. 

Pohybovým, tanečním i pěveckým vystoupením dětí i dospělých přihlížely davy lidí. .

K vidění bylo celkem 18 skladeb v podání MŠ Mariánské náměstí (skladba Pouť), MŠ Obchodní (V jednom lese na pasece), MŠ Svat. Čecha (Paraplata, Hasiči), ZŠ Havřice (Šmoulí cvičení a vystoupení pěveckého kroužku), dívek z 1. AC (Fitness team a Porcelánové panenky), nivnického Hurikánku, mažoretek z Vlčnova a sokolských oddílů JUDO a gymnastika.

A protože Česká obec sokolská připravuje v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu XVI. všesokolský slet, nemohly chybět ani ukázky ze šesti sletových skladeb (z celkových 11), do jejichž nácviku se zapojilo 100 uherskobrodských cvičenců: Méďové (pro rodiče a děti), Cirkus (pro starší žactvo), Noty (pro předškolní děti), Cesta (pro ženy a seniorky), Ženobraní (pro ženy) a Siluety (pro dorostenky a mladší ženy).

V Uherském Brodě se v sobotu 16. června bude konat krajský župní slet, na který jste všichni srdečně zváni. Všesokolský slet v Praze se uskuteční ve dnech 1. až 6. července.

Závěr Brodského Máje 2018 zpříjemnila písničkami hudební skupina Mix Band.

FOTOGALERIE

 


 

__________________________________________________________________________________________________

image

30. 9. 2017 jsme za podpory ZLK uspořádali regionální turnaj v JUDU -

memoriál Ing. Miroslava Thoře. Za podporu děkujeme.

_______________________________________________________________

Během letních prázdnin se za podpory ZLK uskutečnil sportovní tábor se

zaměřením na tenis. Za podporu děkujeme.

______________________________________________________________

 

21.4.2017 a 9.6.2017 proběhl za podpory ZLÍNSKÉHO KRAJE dvoukolový

turnaj přípravek v JUDU. Za podporu děkujeme.

_______________________________________________________________

4.2.2017 jsme za podpory ZLK uspořádali 15. SLOVÁCKÉ OUPN 2017 -

lezení na obtížnost. Za podporu děkujeme.

_______________________________________________________________

 

VEČER SOKOLSKÝCH SVĚTEL PŘIPOMNĚL HISTORII I FAKT, ŽE SVOBODA NENÍ SAMOZŘEJMOSTÍ

T.J.Sokol Uherský Brod ve spolupráci s městem Uherský Brod, Nadací Bratří Lužů a branným oddílem gen. V. B. Luži se v pátek 6. října opět připojil k celorepublikové akci Večer sokolských světel, která připomíná oběti nacistické perzekuce.

Od sokolovny se vydalo na 150 lidí všech věkových kategorií průvodem na náměstí. V čele průvodu nesli mladší členové jednoty sokolský prapor a českou vlajku, za nimi šla starostka sokolské jednoty Sabina Běhůnková, za město místostarostové Petr Vrána a Jan Hrdý a ve vojenských stejnokrojích členové branného oddílu gen. V. B. Luži a další. Děti si na cestu svítily lampiony.

Pietní akce u kašny na náměstí připomněla 76 let ode dne, kdy byla výnosem zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha rozpuštěna Česká obec sokolská a úředně zabaven její majetek.
„Dne 8. října vzpomínáme památný den sokolstva. V noci ze 7. na 8. října 1941 gestapo začalo s rozsáhlým zatýkáním všech sokolů - členů i vedení ČOS. V tento den bylo zatčeno a umučeno 3388 sokolů. Dalších 12 tisíc sokolů bylo odvlečeno do koncentračních táborů. Každý, kdo se hlásil k myšlence Sokola, byl bez milosti zatčen a popraven. V tento den si připomínáme i ostatní sokoly, kteří padli na bojištích 2. světové války a při Květnovém povstání. Celkem to bylo 20 tisíc sokolů, hrdých, odvážných, kteří bojovali za naši svobodu," připomněla starostka sokola Sabina Běhůnková.

Místostarosta Jan Hrdý považuje akci za velmi záslužnou a důležitou: „To, co se před lety stalo, už nemůžeme nijak změnit. Co ale změnit můžeme a za co můžeme nést odpovědnost, je naše budoucnost. Je proto potřeba si neustále připomínat i ty nepěkné okamžiky naší historie, abychom se jich do budoucna vyvarovali. Budiž pro nás pro všechny poučením, že svoboda není samozřejmostí. Neustále hrozí nebezpečí, že o ni můžeme přijít a že jednou budeme muset bojovat a platit stejně krutou cenu jako v minulosti již mnohokráte. Pamatujme také na to, že zlo nikdy neudeří náhle v celé své ošklivosti, ale přichází plíživě po malých krůčcích, často maskováno za nejrůznější ideje," uvedl.

Na památku 13 uherskobrodských sokolů (Františka Baara, Jana Huláka, Gustava Kašpara, Josefa Kolíska, Václava Luhana, Josefa Lužu, Bohuslava Lužu, Františka Měšťana, Františka Ondráška, Jana Rychtalíka, Eduarda Stratila, Václava Šmída a Antonína Vrbu), kteří neustoupili nátlakům, zůstali hrdí a věrní myšlence sokola a byli za to umučeni, pak 13 sokolských dětí vypustilo na hladinu kašny plovoucí svíčku. Členové branného oddílu drželi čestnou stráž.

 

Poté si každý účastník mohl vzít plovoucí svíčku a vypustit ji na hladinu kašny za někoho, kdo mu v životě schází.

image    image

image    image

image    image

image

image

 

MIPE  2017

                 Dne 19.8 2017 proběhl na dvorcích tenisového oddílu TJ Sokol Uherský Brod VII. ročník turnaje čtyřher MIPE 2017. Turnaje se zúčastnilo 16 dvojic ze zlínského regionu. Oproti předcházejícím ročníkům došlo k zásadní změně v organizaci. Turnaj se otevřel všem věkovým kategoriím mimo závodní hráče. Na kurtech se tedy setkávali v lítých bojích např. třicátníci se šedesátníky. Všichni přítomní hráči se shodli v tom, že to bylo správné rozhodnutí. Docházelo k soubojům generací, což zvyšovalo motivaci jednotlivých hráčů, ale především se výrazně zvýšila samotná úroveň turnaje. A znovu se prokázalo, že ve čtyřhře nerozhoduje jenom síla a rychlost, ale především šikovná ruka a tenisové myšlení. Konečné výsledky jsou toho jednoznačným důkazem.

Na pomyslnou bednu vystoupali hráči Persona P. - Švestka D., Mihel R ml. - Bulejko D. a Červenka S. - Mikulec K. Čtvrtou a pátou příčku obsadili Smrtka M. - Hladil R. a Macháček C. - Javor O.

Závěrečné vyhlašování umístění jednotlivých dvojic bylo již tradičně spojeno se společenským posezením. Z reakcí zúčastněných zazněla maximální spokojenost s průběhem a organizací turnaje, což nenarušila ani občasná dešťová přeháňka. Řada hráčů přislíbila účast i pro další ročníky.

M.S.


 

 

Úspěšný tenisový tábor s T. J. Sokol Uherský Brod

V letošním roce T. J. Sokol Uherský Brod rozšířila nabídku letních aktivit pro děti o tábor pro mladé tenisty. Tábor s celodenním programem se konal od 17. 7. do 21. 7. vždy od 9 do 16 hodin. Čtyři trenéři zabezpečili pro děti kvalitní sportovní a relaxační program, který velmi dobře přizpůsobili různým věkovým kategoriím dětí. Na tábor se přihlásili děti ve věku od 5 do 15 let. Starší skupinky tenistů si „mákly“. Každodenní komplexní tenisový a kondiční trénink v rozsahu 4 – 5 hodin jim dal zabrat, ale pochvalovali si náročný tréninkový program i za zády trenéra J.

Pro mladší skupinky dětí byl program denně připravován podle jejich pohybových a tenisových dovedností. Spousty her a soutěží, které doplňovaly tenisovou výuku, velmi rychle zahnaly smutek a tesknění nejmenších dětí za rodiči. Výhodou sokolského areálu je jeho komplexnost a návaznost na městský park. Děti měly k dispozici kromě tenisového areálu sokolský stadion, tělocvičnu a také dostatek stínu v letošním na slunce bohatém létě. Dětem na čerstvém vzduchu chutnalo. Připravené na ovoce bohaté svačinky rychle mizely. Chutné obědy v restauraci Sokolovna si děti vybíraly ze tří jídel z předem připraveného jídelního lístku. Pan Gabrhel jej připravil tak, aby se zavděčil malým jedlíkům i „nejedlíkům“. Hitem byly samozřejmě buchtičky s krémem.

Děkujeme za spousty kladných ohlasů ze strany dětí i rodičů.  Dobrou vizitkou kvalitní trenérské práce je, že děti se již teď těší na příští tenisový tábor.

image

BRODSKÝ MÁJ SE KONAL UŽ POPATNÁCTÉ

V neděli 7. května se na sokolském stadionu už popatnácté uskutečnil Brodský máj – přehlídka sportovních a zájmových kroužků, kterou pořádá TJ Sokol Uherský Brod ve spolupráci s městem Uherský Brod.

 

Brodsky_maj_2017 (40).JPG

S počasím to od rána vypadalo všelijak, chvílemi dokonce pršelo. Kolem poledne ale vysvitlo sluníčko, osušilo plochu stadionu a udrželo dešťové mraky z dosahu přesně do doby, než poslední cvičenci a diváci opustili stadion.

Na úvod všechny pozdravila starostka Sokola Sabina Běhůnková a místostarosta Uherského Brodu Jan Hrdý. Pořadem, v němž se představilo 13 týmů v celkem 20 skladbách (FOTOGALERIE), provázel student herectví Dominik Běhůnek.

Přehlídku otevřely seniorky - mažoretky z TJ Sokol Vlčnov. Dámy, jimž je dohromady 690 let a nechyběly zatím snad na žádném ročníku Brodského máje, nacvičily pod vedením Slávky Garžíkové hned tři skladbičky.

Uherskobrodská sokolská jednota nabídla společnou skladbu rodičů a dětí s názvem Koťata, mladší ženy pohybově ztvárnily písničku Ewy Farné „Mám boky jako skříň". Ukázkou své činnosti se divákům představily i veleúspěšný oddíl juda (mladší i starší žáci a žákyně) a oddíl malých začínajících gymnastek.

Dalším pravidelným účastníkem je MŠ Svatopluka Čecha. Každý rok mile překvapí další nápaditou, hravou a půvabnou skladbou. Tentokrát si děti zadováděly na písničku z českého filmového muzikálu V peřině (Skok je totiž víc než krok) a ve skladbě „Do trenek" předvedly, jak to chodí při fotbalovém tréninku a zápase. A nechyběly ani krásné roztleskávačky.

Děti z MŠ Obchodní ve skladbě „Cestovní" zavedly diváky do různých koutů zeměkoule, k Brodskému máji se letos připojila i MŠ Mariánské náměstí se skladbou „Na paloučku".

Precizně propracované aerobikové sestavy „Sladké mámení" a „Stardance" zacvičily dívky z 1. AC.

Dům dětí a mládeže nabídl ukázky činnosti kroužků aerobiku a zumby, ale také folklorní vystoupení. Pod hlavičkou této organizace totiž působí dětský folklorní soubor Rozmarýnek.

Další netaneční vystoupení si připravily děti ze ZŠ Havřice – zazpívaly několik známých písniček.

Děti z Nízkoprahu Větrník nacvičily scénku nazvanou „Stroj času" a zatancovaly na téma „Divoký západ" a na country notu zatancoval soubor Hurikánek z Nivnice.

Program na stadionu pokračoval podvečerním vystoupením skupiny Anna z Třebíče a tečku za Brodským májem 2017 udělala oblíbená domácí formace Street 69.

 

image

 

KOMENSKÉHO PŮLKA

V sobotu 29. dubna 2017 se v Uherském Brodě konal historicky první ročník běžeckého závodu nazvaného Komenského půlka. Jak lze z názvu vyvodit, jednalo se o půlmaraton, tedy závod na 21,1 km. Zájemci však měli možnost si zvolit i trať poloviční, desetikilometrovou.

 

komenského_půlka_start.JPG

Akci zorganizoval Libor Trtek (člen horolezeckého oddílu T. J. Sokol Uherský Brod a úspěšný maratonský běžec) s Vítkem Haluzou a ve spolupráci s Tělocvičnou jednotou Sokol Uherský Brod a za podpory města Uherský Brod.

V pátek před závodem to vypadalo dost beznadějně. „Po 8 hodinách značení ve tmě, brutální mlze a dešti je trať připravena na závod. Udělal jsem to tak, jak bych si to já, jako závodník, představoval. Na trase je zhruba 500 pásek plus značení sprejem, které snad déšť nesmyje. Přesto vás nejspíš zítra vyvedu z města...", vzkázal registrovaným závodníkům pár hodin před akcí hlavní organizátor Libor Trtek.

Sobota se však probudila do krásného slunečného dne. Na běžce čekala trasa vedoucí krásnou krajinou, ovšem s velmi rozmanitým terénem (asfalt, kostky, louky a lesní pěšiny). A tak, snad jedinou vadou na kráse trasy byly notně blátivé a včerejším deštěm podmáčené cesty.

Z původních 280 přihlášených se na startu objevilo úctyhodných 243 závodníků (168 mužů a 75 žen) z nejrůznějších koutů republiky, i ze sousedního Slovenska. Nejmladší běžkyní byla teprve 14 letá Karolína Tykalová (ZŠ Vlčnov), která běžela 10km trať a nejstarším běžcem jedenasedmdesátiletý František Kovařík, který pochází z Vlčnova, ale žije v Břeclavi a běžel půlmaraton.

První úsek cesty měli všichni běžci společný. Start i cíl byl na Masarykově náměstí. Běželo se kolem muzea, z ulice Prakšické sportovci odbočili do ulice U Cihelny směrem k točně nad rybníkem, pokračovali kolem rybníka a brodskými Vinohrady směrem k Rubanisku. U lesa se trať pro „desítkáře" a „půlkaře" už rozdělila.

První „desítkář" Jan Adámek se v cíli objevil za pouhopouhých 38 minut a 31 sekund, z žen doběhla první Michaela Zimčík Zálešáková s časem 44 minut a 16 sekund. Rozdíl mezi prvním a posledním časem u mužů činil 1 hodinu 38 minut a 16 sekund, u žen pak 18 minut a 41 sekund.

Pomyslnou cílovou pásku půlmaratonu protnul jako první v čase 1 hodina, 27 minut a 50 sekund Jakub Janíček (poslední půlmaratonec měl na něj ztrátu 1:25:43), z žen byla nejrychlejší Jana Žaludková s časem 1:41:54 (poslední běžkyně doběhla za 1:11:53 po ní). Do limitu stanoveného pořadateli (4 hodiny/půlmaraton a 2 hodiny/10 km) se pohodlně vešli úplně všichni!

Komentáře běžců v cíli nešetřily superlativy. Odevšad se opakující slova jako: vynikající závod, krásná trať , ale díky dešti velmi náročná, výborná akce, super organizace, to nemělo chybu a podobně... svědčí o tom, že se Uherský Brod nejen zařadil k „běžeckým" městům, ale že se zde zrodila krásná sportovní tradice. A kdoví, mnozí už se nechali slyšet, že by brali i „Komenského celou". Nejstarší závodník František Kovařík, který je ostříleným běžeckým matadorem, na závěr podotkl: „Super závod, jestli dožiju, tak za rok tu budu znovu!"

 

 

 

 

VEČER SOKOLSKÝCH SVĚTEL PŘIPOMNĚL OBĚTI NACISTICKÉ PERZEKUCE

Autor: Markéta Švehlíková Datum: 11.10.2016
 

Uherskobrodská sokolská jednota se ve spolupráci s Nadací Bratří Lužů, městem Uherský Brod a branným oddílem gen. V. B. Luži letos poprvé připojila k celorepublikové akci Večer sokolských světel.

 

DSC_1150.JPG


V pátek 7. října se u sokolovny shromáždilo na 200 lidí všech věkových kategorií, aby si společným průvodem na náměstí a pietní akcí u kašny připomněli 75 let ode dne, kdy byla výnosem zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha rozpuštěna Česká obec sokolská a úředně zabaven její majetek.

V čele průvodu nesli mladší členové jednoty sokolský prapor a českou vlajku, za nimi šel starosta Patrik Kunčar a starostka sokolské jednoty Sabina Běhůnková a ve vojenských stejnokrojích členové branného oddílu gen. V. B. Luži. Dětští účastníci průvodu měli lampiony.

„Při tak zvané „sokolské akci" v noci ze 7. na 8. října 1941 gestapo zatklo všechny sokolské činovníky z ústředí, žup i větších jednot, kteří ještě byli na svobodě. Byli mučeni, věznění, deportováni do koncentračních táborů.
Tento den – 8. říjen, který je tragicky zapsán v historii Sokola, si Česká obec sokolská každoročně připomíná jako Památný den sokolstva. Není věnován pouze obětem boje za znovunabytí svobody a samostatnosti československého státu v době nacistické okupace a 2. světové války, ale všem sokolům, kteří své životy položili za svobodu a demokracii," uvedla Sabina Běhůnková. Krátkou zdravici připojil také starosta Patrik Kunčar.

Na památku 13 uherskobrodských sokolů, kteří neustoupili nátlakům, zůstali hrdí a věrní myšlence sokola a byli za to umučeni, pak 13 sokolských dětí vypustilo na hladinu kašny plovoucí svíčku. Členové branného oddílu drželi čestnou stráž.
Jmenovitě se jedná o sokoly Františka Bára, Jana Huláka, Gustava Kašpara, Josefa Kolíska, Václava Luhana, Josefa Lužu, Bohuslava Lužu, Františka Měšťana, Františka Ondráška, Jana Rychtalíka, Eduarda Stratila, Václava Šmída a Antonína Vrbu. Na budově sokolovny je připomíná pamětní deska.

Na závěr akce si každý účastník mohl přijít pro plovoucí svíčku a vypustit ji na hladinu kašny za někoho, kdo mu v životě schází.

Celou fotogalerii z Večera sokolských světel si můžete prohlédnout ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOC SOKOLOVEN ZAHÁJILA POHÁDKA DIVADLA BROD

Autor: Markéta Švehlíková Datum: 03.10.2016
 

Tělocvičná jednota Sokol Uherský Brod se letos poprvé připojila k akci ČOS „Noc sokoloven", která se snaží přiblížit široké veřejnosti historii i architekturu Sokola. Každá sokolovna si vytvořila vlastní večerní program, který zahrnoval nejen přehlídky sportovní činnosti, ale připomněl i kulturní působení této organizace na poli činoherním, loutkohereckém i hudebním.

 

 

noc sokoloven-pohádka.JPG

Tím, že se sokolovny stavěly od 60. let 19. století do zániku Sokola po druhé světové válce, zachovaly v podobě svých budov nejen kus sokolské a regionální historie, ale díky jejich velkému množství a podobným požadavkům na účel také záznam o vývoji českých, nejen sportovních, architektonických stylů v průběhu dekád. Kromě toho jsou na sokolovnách vidět stavební etapy, proměny jejich funkcí či změny životního stylu společnosti.

Noc sokoloven v Uherském Brodě v pátek 23. září zahájila loutková pohádka v podání Divadla Brod, které má v nově zrekonstruovaném divadelním sále sokolovny od září svoji domovskou scénu. Brodští ochotníci zde budou pravidelně hrát nejen pro děti, ale samozřejmě i pro dospělé. Nejbližší představení je určeno opět dětem, v neděli 23. října se mohou těšit na populární a velmi oblíbenou klasickou pohádku, v níž hrají maňásci spolu s živými herci a do které se musí zapojit i děti.

noc sokoloven-tělocvična.JPG

Po pohádce se veřejnosti otevřely tělocvičny sokolovny. Zájemci si mohli ve velké tělocvičně pod dohledem cvičitelů vyzkoušet svou tělesnou zdatnost na různém nářadí i na horolezecké stěně s jištěním zkušenými horolezci. Dále byly zpřístupněny prostory malé tělocvičny a prostory bývalé posilovny, kde se nachází bouldrová horolezecká stěna.
Poté už ve dvoře sokolovny zavoněly špekáčky (občerstvení pro všechny) a venku se zešeřilo. Členové Sokola mezi tím v přilehlém parku vyznačili malými lucerničkami „stezku odvahy". Zvládly ji všechny děti, stejně jako poslední úkol, který je čekal v cíli – totiž nakreslit sokolský znak. Na rozloučenou dostal každý účastník malou odměnu. Ti nejodvážnější se ovšem neloučili. Vybaveni spacáky prožili noc v tělocvičně na žíněnkách.

Celou fotogalerii z Noci sokoloven si můžete prohlédnout ZDE

 

BRODSKÝ MÁJ 2016

Sedmého května roku 1891 byla v Uherském Brodě založena sokolská jednota. Sto dvacáté páté výročí vzniku si Broďané připomněli společně se 71. výročím osvobození Československa od fašismu v neděli 8. května na tradičním Brodském máji – přehlídce sportovních a zájmových kroužků, kterou pořádá T. J. Sokol ve spolupráci s městem Uherský Brod.

 

DSC_3771.JPG

Vystoupením dětí i dospělých přihlížely v krásném slunečném odpoledni davy lidí. Už od 13. hodin vyhrával k poslechu MixBand. Návštěvníky pak pozdravila starostka Sokola Sabina Běhůnková, místostarosta Uherského Brodu Jan Hrdý a také profesorka Miroslava Poláková.
Ve stanu na ploše stadionu byla totiž po dobu akce přístupná zajímavá výstava fotografií a dalších dokumentů z historie uherskobrodské jednoty. Doplňovaly ji panely mapující oběti protinacistického odboje v Uherském Brodě v letech 1939 až 1945 (mezi nimiž byli i členové Sokola) z projektu Měli odvahu žít autorky Miroslavy Polákové.


Přehlídku zahájily seniorky z T. J. Sokol Vlčnov skladbou Sokolské pochody (později přidali ještě skladbu s názvem Emča). Pomyslné sokolské žezlo od nich převzala nejmladší generace – děti s rodiči z domácí jednoty zacvičili skladbu Přijíždí k nám večerníček a děti z MŠ Obchodní skladbu Na Pasece. Vystřídaly je dívky z Domu dětí a mládeže, mladší si připravily ukázku zumby, starší aerobik. Při DDM působí také folklorní soubor Rozmarýnek, který zazpíval a zatančil své pásmo.

Plocha stadionu pak patřila dalším školkám. Nejprve to byla MŠ Olšava se skladbou Tančíme s úsměvem a pak celkem tři vystoupení dětí z MŠ Svatopluka Čecha s půvabnými, velmi nápaditými a propracovanými skladbami (Kabely a dráty, Mateřinka a Pojďme do toho, indiáni - krátká ukázka ZDE), kterým nechyběl příběh a poselství. Bylo znát, že ředitelka Vladimíra Mahdalová, která je náčelnicí uherskobrodské jednoty, své malé svěřence i učitelské kolegyně dokáže pro cvičení pořádně nadchnout.

Brodský Sokol o sobě poslední dobou dává znát i na tatami. Oddíl juda pravidelně vozí z přehlídek medaile, Markétka Prusenovská nedávno získala ocenění i v anketě Sportovec města (v kategorii mládež do 19 let). Ani na Brodském máji proto nemohla ukázka tohoto sportu chybět, stejně jako ukázky cvičení sokolského žactva.

Judisty vystřídal Nízkoprah Větrník s Break dance a skladbičkou nazvanou Tance.
Country zatancoval Hurikánek z Nivnice, malé hlucké mažoretky přivezly skladbu Divošky.
Divákům se poté představily dívky z 1. AC (aerobik), taktéž oceněné v anketě Sportovec roku. Jejich vystoupení už místy hraničí s baletem a akrobacií současně a jejich přesnost a výkony hodnotí nejvyššími příčkami i poroty na závodech po celé republice. Na Brodském máji zatančily skladby Rio a Fresh dance.

Za domácí Sokol nastoupily ještě mladší ženy se skladbou Sestrička z Kramárov a věrná garda z T. J. Sokol Veselí (nejstaršímu cvičenci bylo neuvěřitelných 96 let) s krásnou skladbou Waldemariána na motivy písní Waldemara Matušky.

Pomyslnou tečku za odpoledním programem udělala Olšavěnka. Po ní ještě následoval hudební blok, v němž vystoupily kapely Michal David revival a OverBand a hosté.

Celou fotogalerii z Brodského máje 2016 si můžete prohlédnout ZDE

30.1.2016 se na naší horolezecké stěně uskutečnil další ročník Slováckého OUPN v lezení na obtížnost.

I letos byl uspořádán za laskavé podpory Zlínského Kraje.

DĚKUJEME

 

DESÁTÉ SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY

O pár dnů dříve, než bývá zvykem (kvůli nastávajícím jarním prázdninám), se ve čtvrtek 28. ledna uskutečnily v sále sokolovny jubilejní desáté dětské Šibřinky.

 

DSC_9584.JPG

O správný rozjezd se postaraly nejstarší děti z MŠ Sv. Čecha, které své kamarády před tím, než se rozpoutal karnevalový rej, překvapily několika secvičenými tanečními vystoupeními.

Členové T. J. Sokol ve spolupráci s učitelkami z MŠ Sv. Čecha připravili dětem parádní program zahrnující tvořivou činnost, hry, tanec i soutěže. Zábavním podvečerem všechny provázela Sněhurka s trpaslíkem Štístkem a děti si to opravdu užily.

Úplně první sokolské Šibřinky se konaly v Praze 22. února roku 1865. Hlavně v dobách první republiky pak bývaly velmi oblíbené a hojně navštěvované. Kostýmní maškarní ples byl tehdy ovšem pořádán pro dospělé.

Fotogalerii z desátých dětských sokolských Šibřinek si můžete prohlédnout na marketasvehlik.rajce.idnes.cz

 

!!!!!ZLÍNSKÝ KRAJ OPĚT PODPOŘIL  NAŠI JEDNOTU!!!!!

Tentokrát se finanční podpora týkala

Vánočního turnaje přípravek v JUDU

11.12.2015 

 

 

DO SOKOLOVNY zavítal MIKULÁŠ

 

Na osm desítek dětí se v úterý 1. prosince sešlo v sokolovně, aby zde spolu s rodiči a prarodiči přivítali na tradiční akci Mikuláše s jeho družinou.

 

Členové T. J. Sokol spolu s učitelkami z MŠ Svatopluka Čecha připravili dětem odpoledne plné her a soutěží. Nechyběla ani milá taneční skladba malých čertíků a čertic, předškoláků ze zmíněné MŠ.

Nakonec mezi děti přišel i tolik očekávaný Mikuláš s andělem a čertíkem. Ve dvou velkých koších přinesli a všem dětem nadělili malé dárky.

Celou fotogalerii můžete shlédnout na marketasvehlik.rajce.idnes.cz

 

 

DNE 17.10.2015 proběhl za podpory ZLÍNSKÉHO KRAJE

2. ročník amatérského badmintonového turnaje 

"YONEX OPEN 2015"

 

Děkujeme

 

 

 

 

Příměstský sokolský tábor

 

     V posledním červencovém týdnu proběhl v prostorách sokolovny a sokolského stadionu 3. příměstský tábor.

I v letošním roce se těšil oblibě a děti si vyzkoušely mnoho nových věcí, jako jsou různé sportovní disciplíny,

stopovačka v parku, lezení na bouldrové stěně horolezeckého oddílu, ale v horkých dnech také nenáročné

společenské hry. Dle spokojených úsměvů na jejich tvářích se dá usoudit, že skutečně prožily zajímavý týden a

určitě se nenudily.  Další fotky na:   http://helja.rajce.net/sokolsky_tabor_2015

 

BRODFEST 2015, aneb noc světových legend je minulostí.

 

Světové legendy v podání revivalů, GUNS 'N ROSES czech crew revival, AC/DC czech revival, METALLICA revival cz a TABÁK KABÁT revival, se v sobotu 4.7.2015 sešly pod jasnou oblohou na stadionu za sokolkou v rámci druhého ročníku minifestivalu Brodfest. Tam už bylo vše připraveno a tak úderem sedmé hodiny večerní zazněly první tóny rockové hudby. Při pohledu směrem ke vstupu bylo jasné, že letošní volba kapel byla trefa do černého a proudy lidí postupně začaly vyvolávat úsměv na tváři pořadatelů. Hodinu po půlnoci, kdy dozněly poslední rockové tóny byl stadion stále jako vroucí kotel a návštěvníci se domáhali pokračování produkce. Čas je ovšem neúprosný a tak si všichni budeme muset rok počkat. Realizační tým Brodfestu již usilovně pracuje na v pořadí třetím ročníku a už nyní víme, že se bude odehrávat v podobném scénáři a možná vyslyšíme prosby fanoušků.

 

 

 

 

 

 

Za podpory Zlínského kraje proběhly v I. pololetí 2015 tři velké akce sportovních oddílů T.J.SOKOL Uh. Brod:

31.1.2015 - 13 ročník závodů ve sportovním lezení na obtížnost "SLOVÁCKÉ Oupn 2015"

21.3.2015  Sportovní turnaj mládeže v JUDU "Lízátkový turnaj"

23.5.2015 - Mezinárodní badmintonový turnaj v rámci 7. ročníku "European badminton tour 2015"

 

Za laskavou podporu DĚKUJEME !!!

 

 

Dětské šibřinky v sokolovně

12. února se v malém sále uherskobrodské T.J. Sokol konaly již tradiční dětské šibřinky. V pestře vyzdobených prostorách se sešlo přes šedesát dětských masek, které doprovázely rodiče a prarodiče. A tak se není čemu divit, že sál i přilehlá kavárna Tropic, kde se akce konala, praskaly ve švech.

Na začátku, než se rozproudila šibřinková nálada, si děti vyzkoušely různé atrakce. Následovalo fašankové pásmo dětí z MŠ Svatopluka Čecha pod vedením paní ředitelky Vlaďky Mahdalové. S dalšími učitelkami ze stejné MŠ si zaskotačily a zatancovaly všechny přítomné děti, a dokonce i jejich rodiče byli vtaženi do zábavy. Program zakončilo vystoupení mladších žen s názvem „Jsme kočky“, které nacvičují pro Brodský máj a na Sokolské Brno.

Na závěr veselého odpoledne obdržely všechny masky drobný dárek.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu krásného odpoledne.

Za výbor T.J. Sokol Uh. Brod Helena Leblochová

 

 

Za podpory

ZLÍNSKÉHO KRAJE - ODBORU SPORTU

 dne 15.10.2014 proběhl na nově vybudovaném kurtu pro minitenis v areálu T.J.SOKOL Uherský Brod

TURNAJ v MINITENISU

 

 

BRODSKÝ MÁJ SE OPĚT VYDAŘIL

 

Ve čtvrtek 8. května se už po dvanácté v našem městě uskutečnil Brodský máj. K akci, kterou každoročně připravuje TJ Sokol, se letos poprvé připojilo i město Uherský Brod, a tak si mohli sváteční osmý květen s přímo předpisovým počasím užít nejen příznivci tradiční přehlídky sportovních a zájmových sdružení.
Program začal na sokolském stadionu už dopoledne úderem půl desáté, kdy se na stadionu rozjela dětská šou bratrů Chabičovských. Caparti pod jejich vedením, zpívali, tančili i soutěžili, někteří si nechali pomalovat tváře. K dispozici byla i trampolína či skákací hrad.
To za muzeem byli k vidění hlavně kluci a jejich tatínci. Na celý den se totiž za muzeem zabydleli vojáci, kteří připravili ukázky zbraní a vojenské techniky a také branný den. Zájemci si mohli zastřílet na terče, prolézt si vojenské vozidlo, prohlédnout zbraně, zkusit si najít minu, házet granátem, proběhnout se v plynové masce a dokonce i pokusit se zasáhnout živý terč při „honičce" mezi stromy. Nechyběla pravá polní kuchyně s vynikajícím guláškem. Dík za to patří Centru branných aktivit Žítková, Armádě ČR, České a slovenské obci dělostřelecké a Vojenskému historickému klubu Východní fronta Strání-Květná.
Od 15. 30 začal hlavní program na sokolském stadionu. Zaplněné hlediště stadionu nejprve pozdravili dva starostové – za město Patrik Kunčar a za TJ Sokol Sabina Běhůnková.
Program stejně jako vloni zahájily dvěma skladbami mažoretky Emča z Vlčnova, které vede Broďanka Slávka Garžíková. Na ploše stadionu se pak cvičili rodiče a děti z TJ Sokol (skladby Kouzelná školka a Ať žijí duchové), střídavě s kroužky z DDM (Crazy Stare, Street Dance, Cikánský tanec,Zumba, Aerobic pusinky, Tango a DFS Rozmarýnek), předškoláci z MŠ Sv. Čecha (skladby Kdo si hraje, nezlobí a Cukrárna), I.AC se svými precizními aerobikovými sestavami Bláznivej den, Elfové a Monsters, děti ze ZŠ NA Výsluní se skladbou Waka waka, z Nivnice dorazily děti navštěvující country Hurikánek, sestavy na tatami zacvičili malí judisté z TJ Sokol a nechyběli ani malí uživatelé Nízkoprahu Větrník, kteří si připravili Break Dance, pohádku O princezně Krasomile a mini pásmo Jak šli bratři pro kládu.
Odpoledne ale neskončilo s poslední zacvičenou skladbou. Diváky čekala ještě hudební tečka.
Písně populární švédské kapely ABBA přivezla pětice muzikantů ze Zlína, která si říká ABBA Rock Show Live band (ukázka ZDE), na pódiu je vystřídala domácí AkuPUNKtura49 a závěr patřil legendárním Reflexům.